Nelja linna oma näoga sõprusmatš Kuressaares

Saaremaa, Pärnu, Keila ja Viljandi pinksimängijad pidasid nelja linna kaheksanda sõprusturniiri, seekord oli kohaks meretagune Kuressaare ja peakorraldajaiks Taivo Esko ning Janek Saar.
Tegemist on omanäolise sõprusvõistlusega, kus tulemusest tähtsam on suhtlemine ehk sotsiaalne pool, ometi antakse endist ka lauatenniselaudade taga parim. Iga linn paneb välja kuus meest ja kaks naist, vastasvõistkonnaga mängitakse nii, et kaks reitingu järgi võistkonna esimest kohtuvad risti ja otse vastaste kahe esimesega ning viiendaks on paarismäng. Tugevuselt kaks järgmist mängivad vastase kahe järgmisega samamoodi jne. Kokkuvõttes loetakse mänguvõite. Mis tähendab, et kõik kolm minimatši võitnud linn ei pruugigi esimeseks tulla.
Saarlaste esinumber oli Allan Kottise (reeglite järgi võib igas satsis olla kuni kaks leegionäri), Keila liider Kristjan Kant, mulkidel Raini Tsäko ja pärnakatel Andres Kudisiim. Võistkondlikult juhtis enne viimast vooru 25 võiduga Saaremaa mulkide ees kahe silmaga ja oli viimase matši esimese ringi järel ees koguni 30:26, aga siis alustas Viljandi marulist lõpuspurti ja lõppseisuks kujunes 34:34. Kuna Viljandi viimase matši 11:9 võitis, kuulus karikas neile. Võitis sõprus, saarlased suutsid pettumust edukalt peita.
Individuaalselt olid esimese tugevusgrupi kolmeks paremaks Allan Kottise, Raini Tsäko ja Rainer Valo, teises grupis Mart Särg, Sven Issajev ja Taivo Esko, kolmandas grupis kogus enim punkte Marko Kiivikas, teist-kolmandat kohta jagasid Veljo Väljakivi ja Aare Lehtsi, naiste edukaimad olid Liisi Koit,
Merje Aas ja Emilia Martin.
Kõik jäid saarlastest korraldajate ja toreda suvevõistlusega väga rahule ning keskendusid sõpruse kinnistamisele Suure Tõllu puhkekülas ning Kuressaare meelelahutusasutustes.

 

Artikli autor : Enn Hallik